07:21 21.5.2024
Email
Додати до уподобань
RSS

Янукович надав Кремлю можливість зберегти базу для свого Чорноморського флоту

Написав Administrator   
Неділя, 07 березня 2010, 13:32

Під час свого першого візиту до Москви, що пройшов 5 березня, новий, проросійський президент України надав Кремлю можливість зберегти базу для свого Чорноморського флоту.


Віктор Янукович натякнув, що флот може залишитися в Криму і після 2017 року, коли закінчиться 20-річний договір оренди, тим самим спростувавши політику колишнього президента Ющенка, який наполягав на тому, що росіяни повинні будуть залишити базу. Доля флоту, що базується в порту Севастополя, стала ключовим питанням переговорів з президентом Медведєвим, під час яких пан Янукович намагався налагодити відносини.


"Дуже скоро у нас буде відповідь на це питання, яке задовольнить і Україну, і Росію", - заявив пан Янукович, виступаючи на спільній прес-конференції.

 


Пан Медведєв сказав, що дві сторони продовжать консультації, додавши: "Ми говорили про чутливі аспекти нашої співпраці, включаючи присутність Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі".

 


Подібна угода стане значним успіхом для Кремля і ознакою того, що він втягує Україну назад у свою сферу впливу.


Тим не менше, ця угода може викликати негативну реакцію серед націоналістів, що відносяться до пана Януковича з підозрою, і проголосували у переважній більшості проти нього. Пан Ющенко попереджав, що флот є загрозою безпеки України, де існує стурбованість тим, що Кремль може спровокувати заворушення серед проросійського населення Криму як привід для захоплення цієї території.

 

Copyright © 2009