Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Написав Administrator   
Середа, 21 квітня 2010, 17:38

Чорноморський флот РФ

Президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Мєдвєдєв підписали міждержавну угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Угода також передбачає право пролонгації цього терміну ще на 5 років за згодою сторін.

 

В обмін на це, Україна отримає знижку на ціну на газ у розмірі 100 доларів у разі, якщо ціна на газ буде більше 330 доларів за кубометр, або знижку 30% від суми контракту, якщо ціна буде нижче 330 доларів.

 

Як повідомив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, підписані 21 квітня документи між країнами - про зниження ціни російського газу для Україна на 30% і про продовження перебування ЧФ Росії в Україні на 25 років - технічно пов'язані один з одним.

 

"Ставка орендної плати буде збільшена на відповідну частину, яка утвориться внаслідок знижки (на газ для України)", - сказав він.

 

Зі слів президента Росії, відповідна знижка на газ буде враховуватися як частина оплати Росії за перебування ЧФ на території України.

 

У свою чергу, президент Віктор Янукович повідомив, що заощаджені 4 млрд доларів Україна планує спрямувати на "соціальні потреби, інвестиційні проекти та розвиток Збройних сил України".

 

Нагадаємо, згідно з міжурядовими угодами, які були підписані в 1997 році, Росія орендує частину території Севастополя для розміщення головної бази ЧФ, списуючи щорічно 97,75 млн доларів з суми державного боргу України перед РФ.

 

ЧФ РФ мав залишити Крим не пізніше кінця 2017 року.

 

 

Copyright © 2009