Борги із зарплати зменшуються

Написав Ярослав Грицик   
П'ятниця, 03 вересня 2010, 17:42

Гроші, українські гривні і копійки31 серпня у ратуші відбулося засідання колегії з питань ліквідації заборгованості із заробітної плати. Головуючий на колегії перший заступник міського голови Петро Суда повідомив, що на даний час має місце зменшення загальної суми заборгованості. Так станом на 1 червня розмір невиплаченої зарплатні підприємствами Дрогобича і Стебника становив 8,8 млн. грн., на 1 липня – 8,5 млн. грн., на 1 серпня – 7,486 млн. грн. Але завдяки тому, що на долотному заводі працівникам виплатили 2,2 млн. грн., а на будівельному підприємстві «Універсал» - 740 тис. грн. заборгованих коштів, станом на 30 серпня загальна сума боргу склала 4,880 млн. грн. Проте Петро Суда прогнозує, що у вересні заборгованість знову зросте.

 

У переліку найбільших боржників – кілька недіючих підприємств-банкрутів (разом вони назбирали 3,4 млн. грн.), будівельні організації, економічно неактивні і навіть комунальні підприємства. До числа останніх належать КП «Комбінат міського господарства» (440 тис. грн.), КП «Будинкова управа №3» (270 тис. грн.), КП «Берізка» (140 тис. грн.), КП «Дрогобичтеплоенерго» (157 тис. грн.). 426 тис. грн. заборгувало Стебницьке ДГХП «Полімінерал».

 

Про стан погашення заборгованості з виплати зарплати на підприємствах Дрогобича і Стебника детально розповів начальник міського управління праці і соцзахисту населення Іван Терлецький. На жаль, далеко не завжди керівники підприємств-боржників, порушуючи законодавство, скеровують наявні кошти не на виплату зарплати, а закуповують матеріали, обладнання. Має місце порушення графіків погашення заборгованості. З такими керівниками ведеться відповідна робота.

 

Члени колегії заслухали пояснення присутніх представників комунальних підприємств. У Комбінаті міського господарства обіцяють покращити роботу щодо укладання з населенням угод на вивезення сміття, збільшити кількість контейнерів та майданчиків, попрацювати з боржниками, оптимізувати витрати підприємства. Петро Суда дав завдання фінансовому управлінню міської ради зробити аналіз діяльності і перспективи розвитку Комбінату.

 

Директор КП «Берізка» Орест Мацейко пояснив, що ресторан зазнає збитків через значне податкове навантаження, адже працює на загальній системі оподаткування. До того ж, мав місце період посту, коли немає весіль і значно менше бенкетів. Зменшилась кількість відвідувачів ресторану і через зупинку великих промислових підприємств – у людей нема грошей. Кредитів банки не дають, або просять за них до 40% річних. Пан Мацейко пообіцяв до кінця року ліквідувати заборгованість, проте найреальнішим виходом з ситуації бачить зміну форми власності підприємства. Очевидно, колектив «Берізки» подаватиме заяву на приватизацію шляхом викупу. На це Петро Суда відповів, що «Берізка» - один із найпривабливіших об’єктів комунальної власності, і якщо воно таки піде на приватизацію, за нього місто мало би отримати чималу суму коштів. Важливо також, щоб підприємство зберегло свою спеціалізацію. Для цього було б добре знайти серйозного інвестора.

 

Представник машинобудівного заводу запевнила, що 236 тис. грн. боргу найближчим часом погасять – після відвантаження замовнику партії виготовленої продукції. А ось підприємство «Кераміка» навряд чи відновить роботу, тож майже 900 тис. грн. заборгованості власник обіцяє ліквідувати, якщо візьме кредит.

 

Перший заступник міського голови Петро Суда наголосив, що ліквідація заборгованості і зарплати допоможе наповнити бюджет, оскільки до нього надійдуть кошти від податку з фізичних осіб. На жаль, станом на останній день літа виконання дохідної частини бюджету становило лише 72,1% від плану. Скарбничка Дрогобича недоотримала 15,9 млн. грн. податку з фізичних осіб (через зупинку підприємств), 2,8 млн. грн. земельного податку, 480 тис. грн. місцевих податків і зборів. Ситуацію необхідно виправляти. До цього залучатимуть працівників ДПІ, Пенсійного фонду, прокуратури. Один зі шляхів покращення надходження сплати за землю – розривати угоду про оренду землі з тими підприємцями, які не здатні за неї заплатити і пропонувати вільні ділянки іншим.

 

Слід відзначити, що засідання колегії під керівництвом Петра Суди пройшло в діловому, конструктивному руслі. Зрештою, цей не дивно, адже Петро Станіславович має неабиякий досвід роботи в державному управлінні та фінансово-економічній сфері, як перший заступник міського голови добре обізнаний зі становищем у міській господарці.

 

 

Автор: Ярослав Грицик

Джерело: Галицька Зоря

 

Copyright © 2009