12:43 19.4.2024
Email
Додати до уподобань
RSS

ЛОДА відслідковує ситуацію на Дрогобицькому долотному та машинобудівному заводах

Написав ZIK   
Вівторок, 21 грудня 2010, 22:08

«До Львівської облдержадміністрації надійшло звернення трудового колективу ВАТ «Дрогобицький долотний завод» з приводу ситуації, що склалася на підприємстві», – розповів заступник голови ОДА Євген Пастух.

 

ВАТ «Дрогобицький долотний завод» з 2007 року входить до складу російського холдингу «ВБМ-групп» (м.Москва). Донедавна це підприємство було єдиним в Україні виробником бурових доліт для нафтогазовидобувної та гірничої галузей промисловості. Продукція заводу постачалася вітчизняним та іноземним компаніям. Про це ЗІКу повідомили у прес-центрі ЛОДА.

 

Як розповів Євген Пастух, представники трудового колективу стверджують, що в умовах кризи, власники холдингу взяли курс на скорочення виробництва на дрогобицькому підприємстві шляхом зменшення замовлень через контрольовану ними збутову мережу, неповернення валютної виручки за раніше відвантажену заводом продукцію від компаній, що підпорядковані «ВБМ-групп».

 

«На початок 2010 року ця заборгованість становила понад 80 млн російських рублів, – розповів Євген Пастух. – Через таку політику власників обсяги виробництва товарної продукції підприємством за дев’ять місяців цього року становили лише 17,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В останні місяці підприємство простоює, а понад 1100 кваліфікованих працівників не отримують зарплату».

 

Працівники заводу стверджують, що на рівні керівництва холдингу в 2010 році неодноразово обговорювалося питання значного скорочення виробництва бурових доліт в Дрогобичі та одночасної організації їх випуску на ОАО «Волгабурмаш» (м.Самара).

 

За словами Євгена Пастуха, в Дрогобичі створена компанія «Універсальна бурова техніка», що протягом листопада цього року відновила виробництво бурових доліт, а до кінця 2010 року планує працевлаштувати більшість працівників долотного заводу та забезпечити виробництво товарної продукції в обсягах близько 8 млн грн.

 

«Як зазначили у своєму листі представники трудового колективу, холдинг «ВБМ-групп», намагаючись не допустити відновлення виробництва бурових доліт в Україні, що створило б серйозну конкуренцію для російських виробників, всупереч законним рішенням судів та з використанням сфальсифікованого рішення спостережної ради, ВАТ «ДДЗ» розпочав кампанію зі спробами впливу на судові органи, прямого тиску державних реєстраторів з вимогами провести протиправні дії з реєстрації незаконних рішень щодо зміни керівництва ВАТ «ДДЗ», – зазначив Євген Пастух.

 

Крім цього, заступник голови ОДА розповів також про проблему ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». За його словами, 1 січня 2010 року Дрогобицький міськвідділ міліції порушив кримінальну справу за фактом розтрати службовими особами ВАТ основних засобів на загальну суму 2 млн 812 тис. грн. Проте, дрогобицькі правоохоронці неналежно розслідували кримінальну справу, тому її було передано слідчим ГУ МВСУ у Львівській області. «Розслідування у справі триває та перебуває на контролі у прокуратурі області», – розповів Євген Пастух.

 

«Станом на 1 грудня на ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» виникла заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 154,7 тис. грн. Зважаючи на це, облдержадміністрація звернулася до керівництва ВАТ з вимогою якнайшвидше погасити заборгованість», – зауважив Євген Пастух.

 

«Ми надалі відслідковуватимемо ситуацію щодо дотримання чинного законодавства на дрогобицьких підприємствах з питань, що належать до компетенції облдержадміністрації», – запевнив заступник керівника області.

 

Джерело: ZIK

 

Copyright © 2009