Дрогобицький долотний завод просить захисту в Януковича

Написав ZIK   
Четвер, 16 грудня 2010, 19:35

Дрогобицький долотний заводТрудовий колектив ВАТ «Дрогобицький долотний завод» звернувся до Президента України Віктора Януковича з проханням не допустити знищення підприємства, яке щойно відновило свою роботу за участю нового інвестора – компанії «Універсальна бурова техніка». У той час, як переконані працівники заводу, російська компанія «ВБМ-груп», яка раніше хазяйнувала на підприємстві, а нині заявляє про його рейдерське захоплення, мала за мету доведення заводу до банкрутства.

 

 

Подаємо текст звернення трудового колективу заводу у повному обсязі:

 

«Шановний Вікторе Федоровичу,

 

Трудовий колектив ВАТ «Дрогобицький долотний завод» вкрай стурбований ситуацією, що склалась навколо підприємства та численими публікаціями, які поширюють звернення російського холдингу «ВБМ-груп» про нібито рейдерське захоплення Дрогобицького долотного заводу.

 

За цих обставин вважаємо за необхідне проявити свою активну участь в процесі встановлення істини, а також довести до Вашого відома об’єктивну інформацію щодо дійсного стану справ на підприємстві.

 

ВАТ «Дрогобицький долотний завод» з 2007 року входить до складу російського холдингу «ВБМ-груп», м. Москва, та до останнього часу був єдиним в Україні виробником бурових доліт для нафтогазовидобувної та гірничої галузей промисловості, які постачав вітчизняним підприємствам, зокрема НАК «Нафтобаз України», ряду ГЗК, а також на експорт.

 

Проте, з приходом на підприємство нового інвестора завод нажаль не запрацював по-новому, а навпаки – перейшов у стадію поступового та незворотного занепаду, що супроводжувалось скороченням обсягів виробництва та реалізації готової продукції та, як наслідок, неотримання трудовим колективом заводу чесно зароблених коштів.

 

Так, колись потужне та перспективне підприємство західного регіону України перетворилось в дрібний гвинтик в механізмі великого російського бізнесу.

 

В умовах кризи, скорочення ринків збуту бурових доліт російські власники холдингу «ВБМ-груп», які двічі змінювались на протязі останніх двох років, взяли курс на скорочення виробництва на Дрогобицькому долотному заводі шляхом зменшення замовлень через контрольовану ними збутову мережу, неповернення валютної виручки за раніше відвантажену заводом продукцію від компаній, які підпорядковані «ВБМ-груп». На початок 2010 року вказана заборгованість складала більше ніж 80 млн російських рублів. Як наслідок цієї політики обсяги виробництва товарної продукції підприємством за 9 місяців поточного року становили лише 17,6 % порівняно з аналогічним періодом минулого року. В останні місяці підприємство простоює, а більше ніж 1100 кваліфікованих працівників не отримують заробітну плату.

 

Трудовий колектив ВАТ «Дрогобицький долотний завод» не має нічого проти будь-якого інвестора, в тому числі й іноземного, але за умови, що його пріоритетом є розвиток підприємства та турбота про добробут його працівників.

 

Однак, за весь час управління Дрогобицьким долотним заводом, компанією «ВБМ-груп» не було вжито жодних дієвих заходів спрямованих на збільшення потужностей та модернізацію підприємства для підвищення ефективності його роботи та достатку працюючих на ньому людей.

 

Робота на долотному заводі є єдиним джерелом доходів тисяч мешканців м.Дрогобича, а тому прості працівники цього підприємства не можуть стояти осторонь процесів руйнації рідного заводу та чекати його остаточного занепаду.

 

Нам стало відомо, що на рівні керівництва холдингу «ВБМ-груп» в 2010 році неодноразово обговорювалось питання значного скорочення виробництва бурових доліт в Дрогобичі та одночасної організації їх випуску на ОАО «Волгабурмаш» в м. Самарі.

 

Непокоїть також інформація про нестабільне фінансове становище самого інвестора – «ВБМ-груп» та його структур, зокрема згаданого ОАО «Волгабурмаш».

 

В засобах масової інформації та мережі Інтернет, зокрема видання «Самарское Обозрение» №59 від 30.08.2010 року, містяться відомості про початок процедури банкрутства ОАО «Волгабурмаш» у зв’язку із значною сумою заборгованості перед бюджетом, що досягає 300 млн. рублів.

 

По факту приховування грошових коштів або майна організації, за рахунок яких має здійснюватися стягнення податків і зборів вже порушено кримінальну справу відносно екс-генерального директора ОАО «Волгабурмаш» по ст. 199 ч.2 Кримінального кодексу Російської Федерації.

 

За інформацією даного видання, ОАО «Волгабурмаш» входить в склад «ВБМ-груп» та є одним з найбільших боржників по сплаті податків поряд з іншими структурами холдингу, як от ООО «Бурнефтегаз», ЗАО «Горизонт Плюс», ЗАО ПКО МТЛ, ООО «Гармония».

 

Крім того, згідно відомостей, розміщених на сайті Арбітражного суду Самарської області, заборгованість лише однієї структури «ВБМ-груп» – ОАО «Волгабурмаш» перед кредиторами складає понад 3 млрд рублів.

 

Слід зазначити, що на той час невтішними також були й фінансові справи ВАТ «Дрогобицький долотний завод», яке лягло під важкий тягар боргових зобов’язань.

 

Керівництво холдингу тривалий час ігнорувало звернення ВАТ «Державний ощадний банк України» стосовно повернення заборгованості за кредитами. Наслідком такої політики став факт продажу Ощадбанком значної частини виробничих приміщень та обладнання ВАТ «Дрогобицький долотний завод», які перебували в заставі банку.

 

Оскільки грошові вимоги банку не були погашені в повному обсязі за рахунок заставного майна, за ініціативою Ощадбанку була розпочата процедура банкрутства ВАТ «Дрогобицький долотний завод».

 

Станом на даний час загальний розмір заборгованості ВАТ «Дрогобицький долотний завод» складає близько 40 млн грн.

 

Яким чином інвестор збирається погасити таку заборгованість та одночасно відновити виробництво на заводі невідомо та ніким не пояснюється. Натомість корпоративні бізнес-війни всередині «ВБМ-групп» та навколо ВАТ «Дрогобицький долотний завод» загрожують повним знищенням нашого рідного підприємства.

 

В картотеці справ Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації зазначено, що 07.12.2010 року в Арбітражному суді Самарської області зареєстровано справу № А55-25794/10 за заявою Федеральної податкової служби у Самарській області про банкрутство ОАО «Волгабурмаш», що свідчить про фактичну неплатоспроможність компанії «ВБМ-груп».

 

Новий власник майнового комплексу ВАТ «Дрогобицький долотний завод», компанія з іноземними інвестиціями «Універсальна бурова техніка», що володіє статутним капіталом 70 мільйонів гривень, протягом листопада цього року відновила виробництво бурових доліт та планує до кінця 2010 року працевлаштувати більшість із 1100 працівників долотного заводу і забезпечити обсяги виробництва товарної продукції в обсягах біля 8 мільйонів гривень. Такий підхід з боку нових інвесторів знаходить розуміння та підтримку з боку трудового колективу заводу, з кожним днем все більше працівників заводу переходять на роботу в нову компанію.

 

На нашу думку, намагаючись не допустити відновлення виробництва бурових доліт в Україні, що створило б серйозну конкуренцію для російських виробників, «ВБМ-груп» через корумповані зв’язки в окремих державних органах України, всупереч законним рішенням судів та з використанням сфальсифікованого рішення спостережної ради ВАТ «Дрогобицький долотний завод» розпочало кампанію із спробами впливу на судові органи, прямого тиску на державних реєстраторів з вимогами провести протиправні дії з реєстрації незаконних рішень щодо зміни керівництва ВАТ «Дрогобицький долотний завод».

 

Для трудового колективу є цілком очевидним той факт, що група осіб, які жодного разу не були на підприємстві та не знають реальних потреб заводу і його трудового колективу, звертаються до органів державної влади України та Львівської області від імені «ВБМ-групп» та поширюють недостовірну інформацією про стан справ на нашому підприємстві.

 

Вважаємо що протиправні дії представників ВБМ-груп є недопустимими та такими, що містять в собі серйозну загрозу економічним інтересам громади м. Дрогобича та стабільності в регіоні.

 

На нашу думку публікації за гучні заяви про рейдерське захоплення підприємства носять провокаційний замовний характер. У зв’язку з цим просимо Президента України не піддаватись на будь-які провокації з боку псевдо інвесторів «ВБМ-груп» та не допустити знищення нашого підприємства, яке щойно відновило свою роботу за участю нового інвестора компанії «Універсальна бурова техніка», що вселило в серця тисяч мешканців м.Дрогобича та працівників заводу і їх сімей надію на краще життя та покращення добробуту.

 

На наше глибоке переконання головним завданням гаранта Конституції України є захист прав громадян України, а не відстоювання будь-яких бізнес інтересів».

 

За дорученням трудового колективу звернення підписав голова профспілкового комітету ВАТ «Дрогобицький долотний завод» В. М. Кечков».

 

 

 

 

Джерело: ZIK

 

Copyright © 2009